Ο Α.Σ. Ελπίς Σκουτάρεως είναι αθλητικό σωματείο στο Σκούταρι του νομού Σερρών στην Ελλάδα. Χρώματα του συλλόγου είναι το πράσινο και το λευκό. Δραστηριοποιείται στο άθλημα του ποδοσφαίρου. Τα εντός έδρας παιχνίδια της ομάδας διεξάγονται στο Γήπεδο Σκουτάρεως. Την περίοδο 2022-23, η νέα ομάδα του Σκουτάρεως «Σπάρτακος Σκουτάρεως» αγωνίζεται στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣ Σερρών. (el)
Elpis Skoutari F.C. is a Greek football club, based in Skoutari, Serres, Greece. (en)
Ο Α.Σ. Ελπίς Σκουτάρεως είναι αθλητικό σωματείο στο Σκούταρι του νομού Σερρών στην Ελλάδα. Χρώματα του συλλόγου είναι το πράσινο και το λευκό. Δραστηριοποιείται στο άθλημα του ποδοσφαίρου. Τα εντός έδρας παιχνίδια της ομάδας διεξάγονται στο Γήπεδο Σκουτάρεως. Την περίοδο 2022-23, η νέα ομάδα του Σκουτάρεως «Σπάρτακος Σκουτάρεως» αγωνίζεται στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣ Σερρών. (el)
Elpis Skoutari F.C. is a Greek football club, based in Skoutari, Serres, Greece. (en)