Esperos (in Greek: Π.Ο.Κ. Έσπερος) is a sports club in Kallithea (within greater Athens, Greece), founded in 1943 during the Nazi occupation of the country (1941–44).
Ο Παναθλητικός Όμιλος Καλλιθέας Έσπερος (Π.Ο.Κ. Έσπερος), αποτελεί αθλητικός σύλλογος με έδρα την Καλλιθέα. Ο Έσπερος αγωνίζεται στο κλειστό γυμναστήριο Έσπερος (800 θέσεων) της Καλλιθέας. Τα χρώματα του συλλόγου είναι το άσπρο και το μπλε, ενώ το έμβλημά του συνίσταται από ένα μπλε πεντάκτινο αστέρι με το βυζαντινό γραμμα Ε στο κέντρο του και το έτος ιδρύσεως του συλλόγου (1943). (el)
Esperos (in Greek: Π.Ο.Κ. Έσπερος) is a sports club in Kallithea (within greater Athens, Greece), founded in 1943 during the Nazi occupation of the country (1941–44). (en)
Ο Παναθλητικός Όμιλος Καλλιθέας Έσπερος (Π.Ο.Κ. Έσπερος), αποτελεί αθλητικός σύλλογος με έδρα την Καλλιθέα. Ο Έσπερος αγωνίζεται στο κλειστό γυμναστήριο Έσπερος (800 θέσεων) της Καλλιθέας. Τα χρώματα του συλλόγου είναι το άσπρο και το μπλε, ενώ το έμβλημά του συνίσταται από ένα μπλε πεντάκτινο αστέρι με το βυζαντινό γραμμα Ε στο κέντρο του και το έτος ιδρύσεως του συλλόγου (1943). (el)
Esperos (in Greek: Π.Ο.Κ. Έσπερος) is a sports club in Kallithea (within greater Athens, Greece), founded in 1943 during the Nazi occupation of the country (1941–44). (en)