The Pancyprian Public Servants' Trade Union (PASY-DY) is a trade union centre in Cyprus. It was founded in 1927 as the Cyprus Civil Service Association. It is affiliated with the Public Services International.
Η Παγκύπρια Συντεχνία Δημοσίων Υπαλλήλων είναι συνδικάτο στην Κύπρο. Ιδρύθηκε το 1927 ως Ένωση Δημόσιας Υπηρεσίας της Κύπρου. Είναι συνδεδεμένη με τη Διεθνή των Δημόσιων Υπηρεσιών. Εδρεύει στη Λευκωσία και πρόεδρος είναι ο Γλαύκος Χατζηπέτρου, ενώ έχει 15.000 μέλη. (el)
The Pancyprian Public Servants' Trade Union (PASY-DY) is a trade union centre in Cyprus. It was founded in 1927 as the Cyprus Civil Service Association. It is affiliated with the Public Services International. (en)
Η Παγκύπρια Συντεχνία Δημοσίων Υπαλλήλων είναι συνδικάτο στην Κύπρο. Ιδρύθηκε το 1927 ως Ένωση Δημόσιας Υπηρεσίας της Κύπρου. Είναι συνδεδεμένη με τη Διεθνή των Δημόσιων Υπηρεσιών. Εδρεύει στη Λευκωσία και πρόεδρος είναι ο Γλαύκος Χατζηπέτρου, ενώ έχει 15.000 μέλη. (el)
The Pancyprian Public Servants' Trade Union (PASY-DY) is a trade union centre in Cyprus. It was founded in 1927 as the Cyprus Civil Service Association. It is affiliated with the Public Services International. (en)