About: Tubercle (bone)     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : owl:Thing, within Data Space : dbpedia.demo.openlinksw.com associated with source document(s)
QRcode icon
http://dbpedia.demo.openlinksw.com/describe/?url=http%3A%2F%2Fdbpedia.org%2Fresource%2FTubercle_%28bone%29&invfp=IFP_OFF&sas=SAME_AS_OFF

In the skeleton of humans and other animals, a tubercle, tuberosity or apophysis is a protrusion or eminence that serves as an attachment for skeletal muscles. The muscles attach by tendons, where the enthesis is the connective tissue between the tendon and bone. A tuberosity is generally a larger tubercle.

AttributesValues
rdfs:label
  • حديبة (تشريح) (ar)
  • Tubercle (bone) (en)
  • Апофиз (ru)
  • Апофіз (uk)
rdfs:comment
  • الحديبة تصف في علم التشريح عُقيدَة دائرية أو بارزة صغيرة أو نمو ثؤلوي يوجد على العظم أو البشرة، ويوجد في الرئتين في الحالات المصابة بمرض السل. أما في علم النبات فتُسمَّى دُريْنَة أو عُسْقُل أو عُسْقُول. بالإضافة إلى الأنواع التي توجد داخل جسم الإنسان أو عليه (وكذلك أنواع معينة من الحيوانات) كما سيرد ذكره فيما يلي، توجد الحديبات أيضًا على الحافة العليا لزعانف الحوت السنامي، الأمر الذي يُحسن تدفق المياه فوق سطح الزعانف. (ar)
  • In the skeleton of humans and other animals, a tubercle, tuberosity or apophysis is a protrusion or eminence that serves as an attachment for skeletal muscles. The muscles attach by tendons, where the enthesis is the connective tissue between the tendon and bone. A tuberosity is generally a larger tubercle. (en)
  • Апо́физ (apophysis, PNA, BNA; от греч. αποφυσις, отросток) — возникший из самостоятельного отросток кости вблизи эпифиза. Как правило, функция апофизов заключается в прикреплении к ним мышц. Апофизы окостеневают энхондрально из заложенных в их хряще центров окостенения и построены из губчатого вещества. Так, например, у человека плечевая кость имеет три пункта окостенения в верхнем конце: эпифиз в головке и два апофиза в большом и малом буграх и четыре пункта в нижнем: два из них образуют эпифиз и два — апофизы, образующие внутренний и наружный мыщелки. Эти центры окостенения появляются на 3-м году жизни в большом бугре, на 5-м году — в малом и на 8-м — в обоих мыщелках. Объединение костной ткани апофизов с эпифизом происходит не одновременно: на 5-м году жизни присоединяется большой буго (ru)
  • Апофі́з (лат. apophysis від грец. αποφυσις — «наріст, відросток») — відросток кістки поблизу епіфіза, що виникає із самостійного . Як правило, функція апофізів полягає в прикріпленні до них м'язів. Апофізи окостенівають енхондрально із закладених у їхньому хрящі центрів окостеніння і побудовані вони з губчастої речовини. Наприклад, у людини плечова кістка має три пункти окостеніння у верхньому кінці: епіфіз у головці і два апофізи у великому і малому горбах і чотири пункти в нижньому: два з них утворюють епіфіз і два — апофізи, що формують внутрішній і зовнішній виростки. Ці центри окостеніння з'являються на 3-му році життя у великому горбі, на 5-му році — в малому і на 8-му — в обох виростках. Об'єднання кісткової тканини апофізів з епіфізом відбувається не одночасно: на 5-му році життя п (uk)
dcterms:subject
Wikipage page ID
Wikipage revision ID
Link from a Wikipage to another Wikipage
sameAs
dbp:wikiPageUsesTemplate
has abstract
  • الحديبة تصف في علم التشريح عُقيدَة دائرية أو بارزة صغيرة أو نمو ثؤلوي يوجد على العظم أو البشرة، ويوجد في الرئتين في الحالات المصابة بمرض السل. أما في علم النبات فتُسمَّى دُريْنَة أو عُسْقُل أو عُسْقُول. بالإضافة إلى الأنواع التي توجد داخل جسم الإنسان أو عليه (وكذلك أنواع معينة من الحيوانات) كما سيرد ذكره فيما يلي، توجد الحديبات أيضًا على الحافة العليا لزعانف الحوت السنامي، الأمر الذي يُحسن تدفق المياه فوق سطح الزعانف. (ar)
  • In the skeleton of humans and other animals, a tubercle, tuberosity or apophysis is a protrusion or eminence that serves as an attachment for skeletal muscles. The muscles attach by tendons, where the enthesis is the connective tissue between the tendon and bone. A tuberosity is generally a larger tubercle. (en)
  • Апо́физ (apophysis, PNA, BNA; от греч. αποφυσις, отросток) — возникший из самостоятельного отросток кости вблизи эпифиза. Как правило, функция апофизов заключается в прикреплении к ним мышц. Апофизы окостеневают энхондрально из заложенных в их хряще центров окостенения и построены из губчатого вещества. Так, например, у человека плечевая кость имеет три пункта окостенения в верхнем конце: эпифиз в головке и два апофиза в большом и малом буграх и четыре пункта в нижнем: два из них образуют эпифиз и два — апофизы, образующие внутренний и наружный мыщелки. Эти центры окостенения появляются на 3-м году жизни в большом бугре, на 5-м году — в малом и на 8-м — в обоих мыщелках. Объединение костной ткани апофизов с эпифизом происходит не одновременно: на 5-м году жизни присоединяется большой бугор, малый бугор сразу присоединяется сразу после образования, на 11-м году наружный мыщелок сливается с головчатым возвышением и на 18-м году к нижнему эпифизу прирастает внутренний мыщелок и в то же время нижний эпифиз сливается с телом кости ( верхний эпифиз прирастает на 20-м году жизни). Образование верхнего конца бедра происходит аналогично плечу. В нижнем конце на 4-м году возникает апофиз в большом вертеле и на 14—15-м году — в малом вертеле. Возникшие последними апофизы на нижнем конце бедра прирастают, наоборот, первыми на 17—18-м годах жизни человека. (ru)
  • Апофі́з (лат. apophysis від грец. αποφυσις — «наріст, відросток») — відросток кістки поблизу епіфіза, що виникає із самостійного . Як правило, функція апофізів полягає в прикріпленні до них м'язів. Апофізи окостенівають енхондрально із закладених у їхньому хрящі центрів окостеніння і побудовані вони з губчастої речовини. Наприклад, у людини плечова кістка має три пункти окостеніння у верхньому кінці: епіфіз у головці і два апофізи у великому і малому горбах і чотири пункти в нижньому: два з них утворюють епіфіз і два — апофізи, що формують внутрішній і зовнішній виростки. Ці центри окостеніння з'являються на 3-му році життя у великому горбі, на 5-му році — в малому і на 8-му — в обох виростках. Об'єднання кісткової тканини апофізів з епіфізом відбувається не одночасно: на 5-му році життя приєднується великий горб, малий горб відразу приєднується відразу після утворення, на 11-му році зовнішній виросток зливається з головчастим узвишшям і на 18-му році до нижнього епіфізу приростає внутрішній виросток і в той же час нижній епіфіз зливається з тілом кістки (верхній епіфіз приростає на 20-му році життя). Утворення верхнього кінця стегна відбувається аналогічно плечу. У нижньому кінці на 4-му році виникає апофіз у великому вертлюзі і на 14-15-му році — в малому вертлюзі. Виниклі останніми апофізи на нижньому кінці стегна приростають, навпаки, першими на 17-18-му роках життя людини. (uk)
prov:wasDerivedFrom
page length (characters) of wiki page
foaf:isPrimaryTopicOf
is Link from a Wikipage to another Wikipage of
is Wikipage redirect of
Faceted Search & Find service v1.17_git139 as of Feb 29 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 08.03.3330 as of Mar 19 2024, on Linux (x86_64-generic-linux-glibc212), Single-Server Edition (378 GB total memory, 67 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software